Sitemizdeki linkleri görmek için ÜYE olmalısınız.

Memz Virüsü


Bilgisayarınızı yok eden Memz virüsünü sizlere tanıtmak istedim tht ailesi. Bu virüs ölümcül derecede tehlikeli olsa bile aslında kurbanla dalga geçmek ve eğlenmek için düzenlenmiş bir trojandır. Direkt olarak yok etmek yerine yavaş ve şaşırtıcı hamleler yapar. Örnek vermek gerekirse bilgisayarınızda bu virüs bulaşmış ise aniden ekranınıza "system 32 silsek ne olur ?" tarzı saçma sapan soru penceresi açılıyor

Memz, bir YouTube dizisi için bir parodinin parçası olarak oluşturulmuş, özel yapım bir Truva atıdır. Mem kelimesinde bir değişiklik olan içerik oluşturucu, yalnızca sınırlı bir izleyici kitlesiyle eğlenmek için tasarlandığını, ancak bu izleyicilerden birinin bunu internete sızdırdığını iddia ediyor. Bundan sonra, kaynak kodu Github gibi ücretsiz geliştirici siteleri aracılığıyla halka açık hale getirildi ve bilgisayar korsanları bunu çeşitli spam ve ücretsiz yazılım indirmelerine eklemeye, değiştirmeye başladı.
Desteklediği İşletim Sistemleri : Windows XP, Vista, 7, 8,10.

Memz Virüsü Bilgisayara Ne Yapıyor ?


Memz bilgisayarınıza bulaştığında, depolama aygıtı veya toplu iş dosyalarını biçimindedir. İlgili varyanta bağlı olarak, sisteminizi çeşitli şekillerde yüksek düzeyde çalışır. Bu virüs direkt olarak kişisel bilgilerinize saldırmaz ama Memz sisteminize ciddi derecede zarar verebilir.Birincil amacı, Windows'un önyükleme sektörünü bozmaktır. Bilgisayarınızın sabit diskinin ilk sektörüne saldırır, bu da Ana Önyükleme Kaydını etkiler ve gelişmiş sorun giderme gerektirir. Sonuçta Memz, onarımlar yapılana kadar bilgisayarınızı açılmaz hale getirir. BIOS'u silmediği için sisteminizi gerçekten yok etmese de, bilgisayarınızın işletim sistemini saniyeler içinde yok eder.Virüsün bazı sürümleri, dosyanın yayılmadan önce bilgisayarınızda olduğunu size bildiren uyarılar gösterir, ancak çoğu zaman bunu veya benzer bir Not Defteri penceresi uyarısını görene kadar ona sahip olduğunuzu fark edemezsiniz.

Uyarı:


Sitemizdeki linkleri görmek için ÜYE olmalısınız.Uyarıdan sonra kurbanın bilgisayarında eğlence başlar : Web tarayıcınız uyarı vermeden açılacak ve 'system32'yi silerseniz ne olur?' Gibi garip, rastgele sorgular görüntüleyecektir. veya 'Internet Explorer en iyi tarayıcıdır.' Fare imlecinizin kendi kendine hareket ettiğini fark edebilir, hata mesajlarını görmeye başlayabilir ve hatta bip sesleri bile duyabilirsiniz. Bundan sonra Memz, ekran renklerinizi tersine çevirecek ve ekranınızın anlık görüntülerini alacak, ardından bunları büyüyen hızlarda bir tünel efekti içinde görüntüleyecektir.


Sisteminizi yeniden başlatmaya çalışırsanız, 'Bilgisayarınız Memz Truva Atı tarafından çöpe atıldı' gibi bir mesaj görürsünüz. Şimdi Nyan Kedisinin tadını çıkarın. ' Ünlü Nyan Cat animasyonunu göreceksiniz ve ses çalmaya başlayacak ve esasen sisteminizi kullanamayacaksınız.

Sitemizdeki linkleri görmek için ÜYE olmalısınız.

Sisteme Nasıl Bulaşmış Olabilir ?


Memz virüsü e-posta ekleri, yazılım indirmeleri ve virüslü web siteleri aracılığıyla yayılır. Belki de Memz'i sisteminize sessizce indiren bir e-postadaki bir bağlantıyı tıkladınız veya bir web sitesinde virüsün bilgisayarınızda başlatılmasını tetikleyen bir açılır reklama eriştiniz. Eşler arası ağların (eMule, torrentler veya benzer araçlar), ücretsiz dosya barındırma sitelerinin, indirmeleri elde etmek için ücretsiz yazılım sitelerinin Sitemizdeki linkleri görmek için ÜYE olmalısınız.