Sitemizdeki linkleri görmek için ÜYE olmalısınız.

Yaklaşık 5 yıl oyunca yayınlanan ve tüm zamanların en çok indirilen oyunlarından birisi olmayı başaran Asphalt 8 Airborne'nun devamı niteliğindeki Asphalt 9: Legends, yayınlandı. Gameloft, dev yarış serisinin devamı Asphalt 9: Legends oyununuFilipinler'deki App Store mağazasında ücretsiz olarak indirmeye sundu.
Ferrari, Porsche, Lamborghini ve W Motors gibi ünlü üreticilerin 50 adet lisanslı yarış otomobilinin yer aldığı oyunda 60 sezon ve 800 kariyer modu yer almakta. Gameloft; Asphalt 9: Legends ile birlikte gerçek bir konsol deneyimi sunmayı hedeflerken, etkileyici görsel ve parçacık efektleriyle birlikte HDR görüntü tekniklerine yer verdiği oyunun boyutunu ise 1.4 GB olarak belirlemiş.

Araçları kişisel zevkinize göre modifiye edebileceğiniz oyunda, oyuncuların yarışlara odaklanmalarını sağlamak için kontrolleri kolaylaştıran yeni bir kontrol şeması olan "TOUCH DRIVE" özelliği eklenmiş. Asphalt 9: Legends'ın World Series Multiplayer moduyla farklı liglerde gerçek zamanlı olarak 8 oyuncuya kadar yarışmanız da mümkün. Şimdilik Filipinler'deki App Store'da yayınlanan oyunun, bir süre sonra global ölçekte App Store ve Google Play Store'da yayınlanması bekleniyor.
Oyunu cihazınızın ülke veya bölgesini değiştirerek küresel ölçekte çıkış yapmasını beklemeden indirmeniz de mümkün. Bunun için Ayarlar > Adınız > iTunes ve App Store adımlarını izleyip Apple Kimliği ve parola ile giriş yaparak Ülke/Bölge seçeneğinden Filipinleri seçmeniz yeterli olacaktır. Son olarak oyunun iOS platformunda yalnızca iOS 8.0 ve üstü sürümlerinde çalıştığını belirtelim.