Ülkemizde ateş pahası olan konsol oyunu fiyatları, her geçen gün artmaya devam ediyor. Oyuncular henüz yeni nesil konsolların fiyatını hazmedememişken PlayStation Türkiye, yine birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratacak bir kararla oyun fiyatlarında ciddi bir artışa gitti.

Yapılan son zamlarla birlikte daha önceleri 500 TL bandında olan maksimum oyun fiyatları, şu anda 700 TL'yi aşmış durumda. PlayStation Türkiye ekibi fiyat artışına bir neden göstermese de artışa sebep olarak döviz kuru ve PlayStation 5 oyunlarının 80 euro seviyesinden satışa çıkacak olması gösterilebilir.


Birçok oyunun fiyatı arttı:

Sitemizdeki linkleri görmek için ÜYE olmalısınız.

Fiyat artışları henüz PlayStation Store'daki tüm oyunlara yansımamış ve bazı oyunlar hâlâ eski fiyatından satışa sunuluyor olsa da birçok büyük oyunun yaşanan artıştan nasibini aldığını söyleyebiliriz. Bu noktada göze çarpan ilk oyun, geçtiğimiz aylarda yıl ortası fırsatlarıyla 259,50 TL'den satışa sunulan Need for Speed Heat Deluxe Edition oluyor. Oyun, şu anda 779 TL'den listeleniyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz dönemlerde PlayStation Store'da 429 TL'den listelenen Marvel's Avengers'ın fiyatı 679 TL'ye, geçtiğimiz ayki PS Store kampanyalarıyla fiyatı 30 TL'ye kadar düşen FIFA 20 yine 679 TL'ye, 199 TL'den duyurulan PES 2021 eFootball PES 2021 Season Update'in fiyatı ise 319 TL'ye çıkmış durumda.PS Plus fiyatlarıda zamlanacak.